Menu
Sepetiniz

Diğer

Diğer kategorisine ait en uygun fiyatlı kitaplar!
Reis-Gladio’nun Türk Tetikçisi, yakın siyasi tarihimizde derin ve kanlı izler bırakmış olan Abdullah Çatlı’nın portresi çerçevesinde geniş karanlık ilişkiler ağını gözler önüne seriyor, bir dönemin otopsisini gerçekleştiriyor. “Susurluk kazası”nda hayatını kaybeden Çatlı’nın 12 Eylül öncesindeki eylemleri, Ülkücülükten derin devlete ve uluslararası planda Gladio’ya açılan bağlantıları, geniş bir araştırmaya dayanılarak, belgelerle ortaya konuyor. 75’ye yakın ismin geçtiği kitap, Abdullah Çatlı’yı çocukluğundan itibaren anlatmakla birlikte bir biyografi olmanın çok ötesine geçiyor. Kitap, eşi Meral Çatlı’yla yapılan röportaj dahil, “Çatlı kimdi?” sorusuna verdiği yanıtlar kadar, Çatlı’nın kanlı süreçteki rolünü belirginleştiriyor. Soner Yalçın ve Doğan Yurdakul’dan Türkiye’nin en karanlık dönemlerine ilişkin çok net bir fotoğraf. “Susurluk kazasında ölen Abdullah Çatlı’nın yaşamöyküsü. Neler yaptı, nerelerde nasıl saklandı, kimlerin koruması altına girdi? Susurluk bağlantıları ve Susurluk olayına karışanlarla ilgili belgeler, bilgiler...” Emin Çölaşan “Reis, Soner Yalçın ve Doğan Yurdakul tarafından yazılan ve Türkiye’nin son 2 yıllık yakın tarihinin en önemli referans kitaplarından biridir.” Sedat Ergin..
50,00TL 50,00TL
Vergiler Hariç:50,00TL
Brand: Kırmızı Kedi Yayınevi Stok Durumu: Stokta Var
KP eski milletvekili Emin Şirin, kendisinin de imzasız ihbar mektuplarıyla dahil edildiği Ergenekon komplosunu, dönem Türkiyesi’nin röntgenini çekerek sergiliyor..
25,00TL 25,00TL
Vergiler Hariç:25,00TL
"Komünist Hipotez insanligin geleceginin evrensel bir kapitalizm egemenligine ve ona eslik eden korkunç esitsizlige, is bölümüne ve iktidari çok dar bir oligarsi ile paylasan devlet odakli "demokrasi"ye mahkum olmamasi demektir.""Devrimciler daginik ve örgütleri zayif, gençligin büyük bir kismi nihilist bir ümitsizlige düsmüs, aydinlarin çogu ise ne yazik ki sistemin hizmetinde. Bütün bunlara karsin, Marx'in sonradan meshur olan Komünist Parti Manifestosu'nu yazdigi 1847'de oldugu denli yalniz ve yalitilmis olan bizler, isçi ve halk kitleleri arasinda yeni tip siyasal süreçler örgütleme ve bütün gücümüzle komünist Ideanin gerçeklik içinde yeniden dogmakta olan biçimlerini destekleme çabamizda git gide daha kalabalik olmaya basladik. Tipki 19. yüzyilin basinda oldugu gibi bugün de mesele Ideanin zaferi degil; oysa koca bir 2. yüzyil boyunca epey ihtiyatsizca ve dogmatik biçimde böyle ortaya konmustu. Bugün önemli olan Ideanin varolmasi ve hangi terimlerle formüle edildigi. Öncelikle Komünist Hipoteze güçlü bir öznel varolus saglamak, iste bugün burada bulunan bizlerin ilk görevi budur. Söylemeliyim ki, bu da oldukça heyecan verici bir görev. Düsüncenin genel ve evrensel olan insalariyla, yerel ve tekil fakat evrensel olarak aktarilabilir hakikat parçalarini birbiriyle eklemleyerek komünist hipotezin ya da daha dogrusu komünizm Ideasinin bireylerin bilinçlerinde yeniden hayat bulmasini saglayabiliriz. Böylelikle bu Ideanin üçüncü varolus devrini baslatabiliriz. Bunu yapabiliriz..
35,00TL 35,00TL
Vergiler Hariç:35,00TL
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)