Menu
Sepetiniz

Dünya Halk Edebiyatı

Dünya Halk Edebiyatı kategorisine ait en uygun fiyatlı kitaplar!
ÜRÜN KÜNYESİ: Amakı Hayal Hayalin Derinliklerinde Yolculuk,ISBN/BARKOD: 9789756963050,Kitap,Edebiyat,Dünya Halk Edebiyatı,#kitkirtmagaza, @kitkirtmagaza,kitkirt,kitkırt,abone ol,Kaknüs Yayınları, YAZAR: FİLİBELİ AHMED HİLMİ SAYFA SAYISI: 192 BASIM YILI: 2018 EBAT/BOYUT: Normal Boy CİLT DURUMU: Ciltsiz DİLİ: Türkçe KAĞIT CİNSİ: 1.Hamur Kâğıt YAŞ GRUBU: Genel Okuyucu..
32,00TL 32,00TL
Vergiler Hariç:32,00TL
Brand: Ferfir Yayıncılık Stok Durumu: Stokta Var
Konsolosun Köpeği'nde hayatın içinden kareler çıkıyor karşınıza. Şeref Yılmaz'ın duru Türkçesi, öykülerinde de gösteriyor kendini. İmgesel ve alegorik anlatımlar peşinde değil yazar. Her birerlerimizin karşılaştığı veya her an karşılaşabileceği olaylar resmediliyor kelimelerle. Du..
17,50TL 17,50TL
Vergiler Hariç:17,50TL
ÜRÜN KÜNYESİ: Tanzimat Edebiyatı 1 Şiir,ISBN/BARKOD: 9786055160500,Kitap,Edebiyat,Dünya Halk Edebiyatı,#kitkirtmagaza, @kitkirtmagaza,kitkirt,kitkırt,abone ol,Salkımsöğüt Yayınları, YAZAR: Ali İhsan Kolcu SAYFA SAYISI: 350 BASIM YILI: 2017 EBAT/BOYUT: Normal Boy KAÇINCI BASKI: 15 CİLT DURUMU: Ciltsiz DİLİ: Türkçe KAĞIT CİNSİ: 2.Hamur Kâğıt YAŞ GRUBU: Genel Okuyucu..
53,50TL 53,50TL
Vergiler Hariç:53,50TL
ÜRÜN KÜNYESİ: Tanzimat Edebiyatı 2,ISBN/BARKOD: 9786055160135,Kitap,Edebiyat,Dünya Halk Edebiyatı,#kitkirtmagaza, @kitkirtmagaza,kitkirt,kitkırt,abone ol,Salkımsöğüt Yayınları, YAZAR: Ali İhsan Kolcu SAYFA SAYISI: 311 BASIM YILI: 2017 EBAT/BOYUT: Normal Boy KAÇINCI BASKI: 1 CİLT DURUMU: Ciltsiz DİLİ: Türkçe KAĞIT CİNSİ: 1.Hamur Kâğıt YAŞ GRUBU: Genel Okuyucu..
53,50TL 53,50TL
Vergiler Hariç:53,50TL
Türk Halk Edebiyatı, işlediği konuları itibariyle; halkın dilini, duygu ve düşüncelerini, milli ve manevi inançlarını, milli birlik ve beraberlik ülküsünü, doğruluk ve dürüstlüğü, hoşgörü ve insan sevgisini vb. en mükemmel bir şekilde değerlendirmektedir. Böylesine zengin bir kültür potansiyeline sahip olan bu bilim dalını; hocalarımız M. Fuad Köprülü, Prof. Dr. Şükrü Elçin vb.lerinin ortaya koyduğu bilimsel verilerin ışığında bizler de bu sahada faydalı olmayı hedefledik ve bu bilim dalının çok geniş ve zengin olması sebebiyle de kitabımıza: "Türk Halk Edebiyat El Kitabı" adını vermeyi uygun gördük. Çünkü bu bilim dalı, tarihi seyir içinde diğer bilim dallarımızın da temelini teşkil etmiştir. Otuz yıllık çalışmanın mahsulü olan elinizdeki bu "Türk Halk Edebiyat El Kitabı" ile biz, Türk milletinin kültürel değerlerini, başlangıçtan günümez değen vermeye çalıştık. Burada bir yandan İslamincesi Halk Edebiyatı mahsulleri ve türleri hakkında kısa bilgiler verilirken, diğer yandan da kronolojik olarak Orta Asya sahası Türk Edebiyatından bazı anekdotlar ve belli başlı şahsiyetlerin eserlerinden örnekler verildi. Anadolu sahasından da yine kronolojik olarak, 13-2. yüzyıllar arasında yaşayan Aşık ve dini-tasavvufi Türk Edebiyatına mahsus şahsiyet ve onların eserleri üzerinde duruldu. Burada özellikle dini-tasavvufi Türk Edebiyatına ait türlürde yekpare bir şekilde özet olarak verildi. Ayrıca Türk Halk Edebiyatı anonim ve ferdi mahsullerinin Türkçenin öğretimindeki fonksiyonları ..
85,00TL 85,00TL
Vergiler Hariç:85,00TL
ÜRÜN KÜNYESİ: Üniversiteler İçin Eski Türk Edebiyatına Giriş,ISBN/BARKOD: 9789753388283,Kitap,Edebiyat,Dünya Halk Edebiyatı,#kitkirtmagaza, @kitkirtmagaza,kitkirt,kitkırt,abone ol,Akçağ Yayınları , YAZAR: Lütfi Alıcı SAYFA SAYISI: 586 BASIM YILI: 2006 EBAT/BOYUT: Normal Boy KAÇINCI BASKI: 1 CİLT DURUMU: Ciltsiz DİLİ: Türkçe KAĞIT CİNSİ: 2.Hamur Kâğıt YAŞ GRUBU: 7-14 Yaş Okuma Kitapları..
95,00TL 95,00TL
Vergiler Hariç:95,00TL
Servet-i Fünun dergisinde 19 yılında tefrikaya edilmeye başlanan Eylül, yazarına büyük bir şöhret, edebiyatımıza da psikolojik romanın ilk başarılı örneğini kazandırır. Roman, konusunu döneminde oldukça revaçta olan yasak aşktan alır. Fakat Eylül’de yaşanan aşk masumiyet ve yüceliğine gölge düşürülmeden korunmak istenir. Böylece bakışların konuştuğu, müziğin eşlik ettiği, neredeyse sessiz bir ilişki başlar. Öte yandan karakterler mutluluğu, sevgiyi, toplumsal bağları sorguladıkları; ihtiraslar, çelişkiler, yükseliş ve düşüşlerle dolu oldukça sesli bir iç dünya içindedirler.Mehmet Rauf bu dünyayı İstanbul’un muhteşem güzellikteki Boğaz köyleriyle, müzikle, mevsim geçişleriyle ilmek ilmek örerken duygu betimlemeleri ve tahlilleriyle de unutulmaz bir eser yaratır...
24,70TL 26,00TL
Vergiler Hariç:24,70TL
Bu eser Türklerin menşeine dair bir eserdir. Çingiz Han sülalesinden Havarezmli Arab Muhammed Han oğlu Ebu’l-Gazi Bahadır Han tarafından H.174/M.1664 tarihinde yazılmıştır. Bahadır Han, bir padişah olduğu halde milletinden liyakatli birini bulamadığından ve neslin zayi olmaması hususundaki hassasiyetinden dolayı, bu eseri bizzat yazmıştır. Mukaddimesinde diyor ki:”Hiç kimse zannetmesin ki, ben bu kitabı kendi neslimi yükseltmek için, hakikati bozarak yazdım. Zaten Hakk beni mümtaz yaratmıştır, buna ihtiyacım yoktur. Ben bütün hakikati olduğu gibi yazdım. Tanrı bana özel olarak üç şey verdi: 1-Askerlik fenni, kanun ve nizamları, orduya kumanda etmek sanatı, bir orduyu yürütmek ve harp nizamına sokmak, dostlar ve düşmanlarla söyleşmek; 2- Her türlü şiir ile Türk, Arap ve Acem dillerini; 3- Moğolistan, Turan, İran ve Arabistan’da hüküm süren padişahların tarihini bilmek. İran, Irak ve Hindistan’da benim kadar şair yok dersem yalan söylemem; fakat gezdiğim ve ahvalini işittiğim yerlerin hiç birisinde Müslüman veya kâfir, benim gibi asker görmedim ve duymadım.” Hive Hanları arasında en ünlüsü kabul edilen Ebu’l Gazi Bahadır Han, aynı zamanda şair, âlim ve tabiptir. Tıp konusunda Menâfîül Însân adlı bir eser kaleme almış olan Ebu’l Gazi Bahadır Han’ın çok daha meşhur ve halen kaynak olarak önemi yadsınamaz iki eseri ise Türk tarihi ile ilgili Şecere-i Terakime ve Şecere-i Türk’tür...
35,00TL 35,00TL
Vergiler Hariç:35,00TL
ÜRÜN KÜNYESİ: Türkün Soy Kütüğü,ISBN/BARKOD: 9786057702579,Kitap,Edebiyat,Dünya Halk Edebiyatı,#kitkirtmagaza, @kitkirtmagaza,kitkirt,kitkırt,abone ol,Altınordu Yayınları, YAZAR: Kolektif SAYFA SAYISI: 344 BASIM YILI: 2020 EBAT/BOYUT: Normal Boy KAÇINCI BASKI: 1 CİLT DURUMU: Ciltsiz DİLİ: Türkçe KAĞIT CİNSİ: 1.Hamur Kâğıt YAŞ GRUBU: 12+..
45,50TL 45,50TL
Vergiler Hariç:45,50TL
"İnsan beyninde çözülemeyecek kadar zor, tahmin edilemeyecek kadar karmaşık duygular ve arzular vardır. O arzuların karanlık olanlarına gelince; işte onlar oldukça soğuktur ve kişiyi adeta buzdan bir kütleye çevirir. Gözleri kör eden bu ürkütücü ruh halleri, insanın aklının ucundan bile geçiremeyeceği şeyleri yapmasını sağlar...
32,40TL 32,40TL
Vergiler Hariç:32,40TL
"Okul kitaplarında, gazete sütunlarında, televizyon ekranlarında mutlu günlerde atılan nutuklarda cici görüntüler veren sefil medeniyet!..Bir dal gibi toprağa düşen zavallı Senad, sekiz yaşında gencecik iken kanları toprağı sulayan Hatice, işkence edilen zavallı babam... Ve dünyanın gözü önünde yaşanan dramlar. Medeniyetin beşiği avrupa’da Müslümanlara yönelik katliamlar. Ansanlık Ayağa Kalk! Bosna dramına ve medeni Avrupa’nın buna sessiz kalışını anlatıyor...
30,00TL 30,00TL
Vergiler Hariç:30,00TL
Eski Türk Edebiyatı Tarihi adlı bu kitap, üniversitelerimizin Türk Dili ve Edebiyatı ya da Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Eğitimi bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerin Eski Türk Edebiyatı Derslerine yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Son yıllarda edebiyat tarihi, ansiklopedi, antoloji ve başka başvuru kitaplarının sayısında büyük bir artış olmakla birlikte, bu tür eserlerin kapsamları ve amaçları bakımından üniversite öğrencisine ancak dolaylı yoldan yardımcı olabildiği görüşündeyiz. Her edebiyatı olduğu gibi, Türk Edebiyatını da öğrenme, hem bunun tarihini hem de örnek metinlerini incelemeyle mümkündür. Çalışma, bu doğrunun ifadesi olarak, “tarih” ve“metinler” bölümlerinden oluşuyor...
70,00TL 70,00TL
Vergiler Hariç:70,00TL
ÜRÜN KÜNYESİ: Türk Halk Edebiyatı El Kitabı,ISBN/BARKOD: 9789756355312,Kitap,Edebiyat,Dünya Halk Edebiyatı,#kitkirtmagaza, @kitkirtmagaza,kitkirt,kitkırt,abone ol,Grafiker Yayınları, YAZAR: Grafiker Komisyon SAYFA SAYISI: 435 EBAT/BOYUT: Normal Boy KAÇINCI BASKI: 11 CİLT DURUMU: Ciltsiz DİLİ: Türkçe KAĞIT CİNSİ: 2.Hamur Kâğıt YAŞ GRUBU: Genel Okuyucu..
52,50TL 52,50TL
Vergiler Hariç:52,50TL
Sedat Simavi kimdi? Babası, Abdülhamid'in gazabına niçin uğramıştı? Atatürk'ün yardımını niçin reddetmişti? Hürriyet gazetesini kurduğu gün, ceketinin zula cebine neden siyanür şişesi yerleştirdi? Hürriyet gazetesi Yahudi sermayesiyle mi kuruldu? Simaviler 'Selanik Yahudisi'miydi? Fuat Köprülü dava edince Sedat Simavi mahkemede niçin ağladı? Yazı işleri müdürü, Haldun ve Erol Simavi'ye, "Aklı kıt zengin evlatları" deyince neler oldu? Askerler, 27 Mayıs'ta Hürriyet'in genç patronlarına niçin diş bilediler? Erol Simavi, 22 Şubat darbe girişiminin 'içinde' miydi? Mason locasında neden yere yığılmıştı? Gönül Yazar, sevgilisi Erol Simavi'den niçin tokat yedi? Haldun Simavi kardeşini neden terk etti? Günaydın gazetesini kurarken niçin Orhan Gencebay dinliyordu? Günaydın gazetesi Demirel ailesine dil uzattı mı? Aralarındaki kavga nasıl patlak verdi? Haldun Simavi'nin evindeki 'İngiliz casus' kimdi? Haldun Simavi Vehbi Koç'un geliniyle nasıl evlendi? Erol Simavi, gazetesinden Başbakan Özal'a nasıl meydan okudu? Erol Simavi'nin açık mektubundaki şifreler neydi? Üstat-ı Muhterem, Özal'la barıştığı gün hangi mason biraderini ele verdi? Erol Simavi, Özal'a neyin satışı için komisyon teklif etti? Günaydın gazetesi Asil Nadir'e neden satıldı? Hürriyet gazetesi Maxwell'e neden satılamadı? Erol Aksoy, Hürriyet'e nasıl ortak oldu? Aksoy, Hürriyet koridorlarında neden avaz avaz bağırıyordu? Erol Simavi, Erol Aksoy'u nasıl 'şahmat' etti? Erol Simavi, Hürriyet'i niçin sattı ve oğlunu neden suçla..
28,00TL 28,00TL
Vergiler Hariç:28,00TL
Gösterilen: 1 ile 15 arası, toplam: 15 (1 Sayfa)